عکسهای جنجالی از هدیه تهرانی 
چند عکس جنجال بر انگیز از هدیه تهرانی هنر پیشه سینمای ایران

|+|
نوشته شده توسط غلامرضا معینی در پنجشنبه بیست و هفتم مهر 1385 و ساعت 1:26
چند بیت شعر  
سلام به همه بازدیدکننگان وبلاگ

چند بیت شعر تقدیم به شما عزیزان عاشق پیشه.

|+|
نوشته شده توسط غلامرضا معینی در چهارشنبه بیست و ششم مهر 1385 و ساعت 1:14
شب قدر 
سلام به همه دوستان و بازدیدکنندگان وبلاگ

ازموارد مهم درماه رمضان شب قدر است .شبی که از هزار ماه بهتر می باشد . روایاتی داریم مبنی بر این که هزار ماه جهاد بهتر ، واز سلطنت هزار ماه بهتر ، و عبادت آن بهتر از عبادت هزار ماه می باشد . و خلاصه شب شریفی است که روزی بندگان ، اجلهای آنان وسایر امور مردم از خوب و بد در آن مقدر می گردد .شبی که درقرآن در آن نازل شد . شبی که به نص قرآن مبارک است . درروایات اهل بیت آمده است : ‹‹‌ فرشتگان در شب قدر فرود آمده و در زمین پخش می شوند ، بر مجالس مؤمنین گذشته ، بر آنان سلام می کنند و برای دعاهای آنها ‹‹‌ آمین ›› می گویند ، تا آنگاه که سپیده دم طلوع کند .›› و ‹‹‌ دراین شب دعای کسی رد نمی شود مگر دعای عاق والدین ، قطع کننده رحم نزدیک ، کسی که شراب بنوشد و کسی که دشمنی مؤمنی دردلش باشد .››‌ در ‹‹‌ قبال ››‌ از ‹‹‌ کنز المواقیت ›› از پیامبر (ص) روایت شده است که فرمودند : ‹‹‌ موسی عرض کرد : خدای من ! نزدیک شدن به تورا خواهانم ، فرمود : نزدیکی من از آن کسی است که شب قدر بیدار شود . عرض کرد: خدای من رحمت تو رامی خواهم ، فرمود : رحمت من از آن کسی است که درشب قدر به فقیرها رحم کند ، عرض کرد: خدای من ! جواز عبور از صراط راخواهانم ، فرمود : آن برای کسی است که درشب قدر صدقه ای بدهد ، عرض کرد: خدای من ! از درختان بهشتی می خواهم ، فرمود: این مال کسی است که در شب قدر سبحان الله بگوید، عرض کرد: خدای من ! رضایت تو را می خواهم ، فرمود: رضایت من از آن کسی است که دو رکعت نماز در شب قدر بخواند.›› و از همین کتاب از پیامبر (ص) روایت شده است که فرمودند: ‹‹ درهای آسمانها در شب قدر باز می شود. بنابراین بنده ای در‌آن نماز نمی خواند، مگر این که خداوند متعال در مقابل هر سجده ای درختی در بهشت برای او می نویسد که اگر سواره ، صد سال در سایه آن حرکت کند به انتهای سایه اش نمی رسد ، و در مقابل هر رکعت خانه ای از در و یاقوت و زبرجد و مروارید، و در مقابل هر آیه ای تاجی از تاجهای بهشت ، و در مقابل هر ‹‹سبحان الله گفتن ›› پرنده ای از پرندگان بهشت ، و در مقابل هر نشستن درجه ای از درجات بهشت ، و در مقابل هر تشهدی بالا خانه ای از بالا خانه های بهشت ، و در مقابل هر سلام دادن ، لباسی از لباسهای بهشت برای او می نویسد. و آنگاه که سپیده صبح بدمد، خداوند از دختران پستان برآمده مانوس ،‌و کنیزان خوش اخلاق و خدمتکارانی جاویدان ، و بهترین پرندگان و بوهای خوش ، و نعمتهای خوب و تحفه ها و هدایا و خلعتها و کرامتها، و آنچه نفس میل دارد و دیدگان از آن لذت می برد به او عنایت می فرماید، و شما در آن جاوید هستید.››

                                                      مراقب شب قدر

از بعضی از روایات برمی آید که شب قدر مراتبی دارد . و شب قدری که در قرآن آمده است ، شب قدری است که آخرین مراحل مشیت الهی در آن صورت گرفته و پس از آن تغییر وم تبدیلی انجام نمی شود . و نیز از بعضی روایات برمی آید که شب نیمه شعبان و نوزدهم و بیست و یکم و بیست و سوم ماه رمضان از شبهای قدر بوده و شب آخر برترین آنهاست که شب ‹‹جهنی ›› نامیده می شود. و همین شب است که مقدرات در آن ، تغییر نمی کند. و باحتمال قوی شب بیست و هفتم ماه رمضان نیز از شبهای قدر است . و کسی که می خواهد احتیاط کند باید در تمام این پنج شب اعمال شب قدر را انجام دهد. و چون این قول از لحاظ مضمون و سند برتر از دیگر اقوال بود، بهمین جهت سایر اقوال را ذکر نکردیم.


 

                        آمادگی برای این شب و دعا برای توفیق درآن

سزاوار است کسی که دین و نص روشن قرآن و روایات پیامبر(ص) و آل معصوم (ع) را قبول دارد، تمام سعی خود را جهت آمادگی برای اعمال این شب بکار گیرد. از کارهایی که در طول سال می تواند انجام دهد، دعا جهت توفیق در این شب می باشد و این که بتواند در این شب ، محبوبترین و پسندیده ترین کارها نزد خدا را انجام داده و خداوند این شب را برای او بهتر از هزار ماه قرار داده ، و اعمال این شب را باین شکل از او قبول نموده و آن را با بالاترین درجات برای او ثبت ، و تا روز دیدار او آن را بپروراند، در این شب ، نام او را در گروه مقربین نوشته و شناخت ، محبت ، نزدیکی ، پناه ، رضایت و خیر خود همراه او با عافیتش را نصیب او گردانیده و بگونه ای از او راضی شود که خشمی که بعد از آن نبوده ، و پیامبر و امامان بخصوص امام زمانش (ع) از او راضی شده ،‌و او را با آنان در مجلس ‹‹صدق ›› ،نزد سلطان مقتدر جای داده و در بذل تمام توانایی برای فرمانبرداری و بدست آوردن رضایتش ، او را موفق و عاقبت او را نزدیکی و رضایتش قرار دهد.
از کارهایی که می تواند بوسیله آن تمام سعی خود را در این شب بکار گیرد ، این عبادت رافراهم نماید . مثلا مکان و لباس مناسب و عطر و صدقه ای را تهیه و مضامین لطیفی را برای مناجات با پروردگار و کلمات بر انگیز نده ای را در خطاب آقایان و نگهبانان و حامیانش انتخاب کند . و میهمانان مخصوصی را که مناسب با این شب می باشند ، و چند فقیر را برای صدقه دادن در نظر بگیرد .
گمان می کنم اگر یکی از سلاطین دنیا کسی را در روزمخصوص به میهمانی دعوت نموده و شخص بزرگی را دنبال او بفرستد ، و آنگونه که خداوند با تو رفتار کرده است او نیز در دعوت خود با او مهربانی کرده و در مقابل حضور او در آن مجلس – که اعیان و اشراف وپادشاهان حضور دارند – ورعایت آداب آن ، به او وعده اعطای خلعتهای گرانبها و املاک پرارزش و وسیع و فرمانهای حکومت و سلطنت داده و به او بگوید هر قدر در انجام کارهای کمی که دراین مجلس باید انجام دهد ، دقت کند سلطان او را از عطایا و احسان خود بیشتر بهره مند می کند ، از اشتیاق حضور در این مجلس قالب تهی کرده وبرای آمادگی حضور در چنین مجلسی شریف و این مقام والا تمام توان خود را بکار گرفته ، در طول سال این مطلب رافراموش نکرده ، در تمام حالات با جدیت به آن پرداخته و خود را برای چنین روز بزرگی آماده می نماید بگونه ای که اهل سعی و تلاش نمی توانند اینطور عمل کنند . و باندازه ای مواظب است و دقت می کند که انسان را شگفت زده می کند . و آنگونه که باید و دوست در مقابل دوست انجام می دهد ادب را رعایت می کند .
ای عاقل ! چگونه این دعوت را اجابت می کنی ؟ سلطان سلاطین ، خدای خدایان و حاکم آسمانها و زمین تو را به این میهمانی دعوت نموده وبرای این دعوت فرشتگان بزرگوار و پیامبران و رسولان و بهترین مردم را فرستاده و با جانشینان معصومش آن راتأکید کرده است . و آنگاه تو را با فرشتگان دعوت کننده بزرگ داشته است ، هر شبی با دعوتهایی مخصوص و لطفها و کرامتها یی عالی . درمقابل اخلاص یک شب تو نعمتهای جاویدی به تو وعده داده است که نه چشمی مانند آن دیده و نه گوشی شنیده و نه دردل انسانی خطور کرده است . نور ، زیبایی ،سرور ، سلطنت ، دارایی ، و شادمانیی را به تو وعده داده که عقل توحتی از تصور گوشه ای از آن عاجز ، و اندیشه ات در آن سرگردان است .نزدیکی ، پناه و شادمانی دیدار خود را به تو وعده داده است که عقل انسانها و فهم علما و اندیشه حکما از درک آن ناتوان است .
برادرم ! آیا بخاطر آمادگی برای این مجلس ، باندازه ای که شایسته است تلاش نموده و از رستگاران خواهی شد یا با غفلت خود این فرصت را از دست داده و از جمله ورشکستگان خواهی بود ؟ یقین داشته باش اگر از این کرامت غفلت کرده و با کوتاهی خود آن را از بین ببری و در روز قیامت آنچه را که دیگران با سعی کامل به آن رسید ه اند ببینی ، به حسرتی دچار می شوی که آتش جهنم وعذاب دردناک در مقابل آن کوچک است . و بهمین جهت در آن روز با ور شکستگان پشیمان صدا می زنی : ‹‹‌ افسوس که جانب خدا را رعایت ننموده و در حق خود ظلم وتفریط نمودم و وعده های خدا را مسخره کردم .››‌در حالی که پشیمانی سودی نداشته و درهای توبه و جبران بسته و آثار اعمال و نتایج آن آشکار شده است .
بنابراین قبل از این که بخاطر کوتاهی و از بین بردن فرصتها ملامت شوی خود را سرزنش کن . و قبل از این که به تو بگویند : چرا کرامت پروردگار جهانیان را کوچک شمردی ؟ خود ، این مطلب را درنظر بگیر . وخود و سرمایه ات راحسابرسی کن ، قبل از این که به حساب تو رسیدگی شده و بجای کرامت و سلطنت ، به خواری و پستی برسی . سرمایه ای که اگر باقی می ماند به بالاترین سودهای تجارت در روزهای سختی و نیاز می رسیدی . سزاوار است وقتی که شب قدر نزدیک می شود شوق او به رسیدن به کرامتهایی که در این شب برای اومهیا شده است افزون گردیده . کرامت مقام بالا و مجلس حضور پروردگار جهانیان و تقدیس خداوند آسمانها و زمین ، و اعمالی را که با حال واخلاص و حضور و رقت وصفای او و رضایت مولایش مناسبتر است ، برای شبش انتخاب کرده ودر این مورد از خدای متعال کمک گرفته و از خلفای او – درود خدا بر آنان – یاری بجوید

 

انتخاب عمل برای این شب ، تفکر و یاد خدا

اگر فهمید چه عملی مناسبتر است که به همان عمل می کند . و اگر تردید پیدا کرد، باید استخاره کند. بعد از تعیین وقت ذکر، وقت مناسبی را که در آن خواب آلود یا سیر یا گرسنه نبوده و موانع دیگری نیز نداشته باشد ، باید برای تفکر معین کند. نیز باید تمام سعی خود را بکار گیرد که در شبش چیزی، حتی امور مباح، او را از یاد خدا باز نداشته و در نمازها و مناجاتش به غیر آن حتی مستحبات فکر نکند. زیرا کسی که مثلا در نماز به ساختن مسجد و آب کشیدن آن یا صدقه دادن فکر کند غافل است . حتی در حال ایستادن نماز در یاد اجزای آن بودن غفلت است . و باید در هنگام عمل فقط سعی کند که قلب او از حقیقت کارهایی که انجام می دهد و ذکرهایی که می گوید غافل نباشد. و برای این که براحتی به این مطلب برسد، می تواند قبل از انجام عمل مختصری درباره آن فکر کند و آنگاه عمل را انجام دهد. و اگر هنگام قرائت و ذکر از آن غافل شد باید آن را تکرار کند. مثلا وقتی می خواهد رو به قبله بایستد، می تواند اجمالا درباره معنای رو به قبله نمودن بیندیشد. و هنگامی که می خواهد بایستد ابتدا درباره حقیقت آن که همان ایستادن برای ادای حق بندگی است اندیشیده و فکر کند که ایستادن بر روی دو پا اشاره به ترس و امید بخاطر پذیرفته شدن عبادت یا عدم آن است . و بهمین ترتیب …، حتی قرائت و ذکرهای نماز . مثلا قبل از گفتن ‹‹بسم الله الرحمن الرحیم ›› معنای آن را اجمالا در نظر آورده و آنگاه آن را بگوید. و اگر در اثنای قرائت آیه ای غفلتی برای او پیش آمد باید آن آیه را تکرار کند.


توسل به نگهبان این شب

برچنین عمل کننده ای لازم است در اول شب خیلی به نگهبان آن شب که از معصومین (ع) است ، توسل جسته و او را شفیع خود قرار دهد. و در این هنگام توفیق در اعمال و احوال را که به آن احتیاج دارد ذکر نموده و تلاش کند با الفاظی که برای درخواست ترحم و شفاعت می گوید، رحمت و رقت را جلب کرده و مهربانی و کرامت را برانگیخته و ابرهای جود و کرم و بخشش را بباراند. و با دست آنان عقل و نفس و قلب و صفات و اعمال و تمام وجودش را به مولایش تفویض و واگذار نموده ، و در طول شب نیز مواظب باشد کاری مخالف با تفویض، انجام ندهد ، و اگر بتواند حتی تفویض خود را نیز واگذار کند، قطعا رستگار شده است .
ولی خیلی اتفاق می افتد که انسان مراقب نبودن و بی مبالاتی را با تفویض اشتباه کرده ، آن پلید او را فریب داده و با نادانی او را هلاک می کند . بنابراین تا زمانی که با علوم الهی بخوبی نفهمیده که به تفویض رسیده است ، نباید مطمئن شود و برای اطمینان باید ببیند که حال و مرادش در آنچه که تفویض قبول آن ، و یکی از علامات قبول نیز این است که خداوند متعال ، اموری را که بنده به او تفویض نموده است ، بخوبی و بالاتر از آرزوی بنده سرپرستی کند

ادب اختصاصي(شب قدر):

پيامبر خدا صلي الله عليه و آله فرمود: موسي(ع) عرض كرد: خدايا نزديكي به تو را مي‌خواهم. فرمود: نزديكي به من براي كسي است كه شب قدر را بيدار مي‌ماند. عرض كرد: خدايا رحمت تو را مي‌خواهم. فرمود: رحمت من براي كسي است كه در شب قدر بر بينوايان ترحم كند. عرض كرد: خديا عبور از صراط را مي‌خواهم. فرمود: آن براي كسي است كه در شب قدر صدقه‌اي بدهد. عرض كرد: خدايا درختان و ميوه‌هاي بهشتي مي‌خواهم. فرمود: آن براي كسي است كه در شب قدر تسبيح گويد. عرض كرد خدايا رهايي از آتش را مي‌خواهم. فرمود: آن براي كسي است كه در شب قدر آمرزش بخواهد و استغفار كند. عرض كرد: خدايا خرسندي تو را مي‌خواهم فرمود: خرسندي من براي كسي است كه در شب قدر دو ركعت نماز بگزارد.


 

|+|
نوشته شده توسط غلامرضا معینی در سه شنبه بیست و پنجم مهر 1385 و ساعت 0:36
شهادت مولی علی (ع) 
سلام به همه دوستان و بینندگان وبلاگ

شهادت مظلومانه مولود كعبه .وصي پيامبر و حيدر كرار و امام انس و جن.و پدر مظلومان و يتيمان جهان را به همه شيعيان جهان و بويژه شيعيان ايران تسليت عرض مي كنم.

آري اي عزيزان و اي شيعيان علي (ع)رفت و چه مظلومانه رفت در شبي كه ارزشش برابر هزار ماه است و گزاف نيست اگر بگويم كه علي مسسب آن است و دليلش همان كلام (فزت ورب الكعبه )است.

آري علي (ع) شهيد شد و چه مظلومانه گفت فزت ورب الكعبه (سوگند به خداي كعبه كه رستگار شدم) و چرا گفت فزت و رب الكعبه؟

آري به خداي كعبه كه او رستگار شد چرا كه او بود كه اولين ايمان آورنده به پيامبر و اسلام بود (الاستيعاب3/109و1094و1095)و نيز او بود كه در شبي كه كافران قصد جان پيامبر را كردند از جان خويش گذشت و در بستر پيامبر خوابيد(تاريخ طبري101/2)و نيز او بود كه در تك تك جنگهاي پيامبر پرچمدار اسلام بود و صف شكن لشكريان كفر بود و دشمن جهل و ظلم.

آري به خداوند كعبه كه او رستگار شد چرا كه او علي اعلي بود و اين زمين پست و تنگ براي او جائي نداشت و جان بزرگش در اين قفس تنگ گرفتار بود. و نيز به اين دليل كه او مظلوم ترين فرد تاريخ اسلام بود چرا كه هنوز هفتاد روز از واقعه غدير نگذشته بود كه پيامبر رحمت وفات كرد و او بود كه گرفتار تو طئه و مكر سقيفه بني ساعده شد .

به خداوند كه او رستگار شد چرا كه رنجي را تحمل مي كرد كه قابل تحمل نبود . رنج از دست دادن فاطمه . و به چه دليل ؟ به دليل توطئه غاصبان و قدرت طلبي نا اهلاني كه بوئي از اسلام نبرده بودند و براي به دست آوردن خلافت حاظر شدند حتي فامه را قرباني كنند.

آري به خداي كعبه كه علي(ع) رستگار شد چرا كه او بود كه قرباني ريسمان خلافت نا اهلاني شد كه به خاطر وسوسه هاي پليدشان حتي حاضر شدند به در خانه اي لگد بزنند و دري را به آتش بكشند كه پيامبر هر روز صبح با احترام از جلو آن عبور مي كرد و سلام بر اهل آن مي دادو حتي كارشان به جائي كشيد كه فاطمه اي را كه جبرئيل براي ورود به خانه اش در ميزد در پشت درب خانه اش كشتند و محسنش را كه هنوز گرمي آفتاب را حس نكرده بود سقط كردند.

به خداوند كعبه سوگند كه علي رستگار شد چرا كه قرباني توطئه سه مكار و فريبكاري شده بود كه نوري را كه بايد بر سرزمين ظلمت مي تابيد را در خانه اي محبوس كرده بودند و خلافتي را كه حق مسلم او بود 25 سال به خاطر وسوسه هاي پليدشان از دستش ربودند و او را خانه نشين كردند و اين نا عدالتي تا جايي بود كه عمر و عثمانزبان به اعتراف گشودند كه اگر علي نبود ما هلاك مي شديم(ينابيع الموده/70و الغدير214/8).

آري اي شيعيان علي (ع) رستگار شد چرا كه او قرباني جنگي شده بود كه سردمدارانش طلحه و زبيري بودند كه عايشه را برانگيختند(ناكثين) و هنوز او از اين جنگ آسوده نشده بود كه معاويه صفين را برپا كرد(قاسطين) و سينه اش را مالا مال اندوه كرد .

آري او به حق رستگار شد چرا كه حتي قرباني قرآني شد كه بر سر نيزه رفت و در حالي كه خودش قرآن ناطق بود حكميتي را بر او تحميل كردند كه بر خلاف رسم و آيينش بود و شمشيري را بر گردنش كردند كه نفرين ملائكه را بلند كرد و اين در حالي بود كه خود اين جاهلان به زور او را بر قبول خلافت وادار كرده بودند و نيز بعد از آن قرباني جهالت جاهلاني شد كه خود حكميت را بر او تحميل كرده بودند و او را وارد جنگي كردند كه علت شروعش جهالت و پايانش يك تراژدي وحشتناك بود.

اي زمين و اي آسمانها شيون كنيد و ناله سر دهيد اي نخلستانهاي كوفه شما كه شاهدبوديد كه چگونه محبوبش را سيلي زدند و اي چاه تنهاي علي(ع) . پس نپرسيد كه چرا (فزت و رب الكعبه ) بلكه با علي همراه شويد چرا كه حتي تهمتي را كه آسمانها را به لرزه وامي داشت به او نسبت دادند . و باز هم به تو اي ابن ملجم ملعون چرا كه تو لااقل با ضربت زدنت در محراب يكي از مكرهاي مكاراني را كه جز مكر چيزي نمي دانستند را باطل كردي و تهمت ناروائي را كه زمين از شنيدنش شرم داشت را از علي زدودي يعني بي نماز بودن علي اعلي را كه حتي برخي از مسلمانان جاهل آنرا پذيرفته بودند و اين در حاليست كه تو قاتل او هستي پس به حق كه علي رستگار شد . چرا كه ديگر از فاطمهاش دور نمي ماند و به آغوش پر مهر خداوندش باز ميگردد و پيامبر رحمت را در آغوش مي كشد و بار سنگيني را كه به خاطر ياري مظلومان و برقراري عدالت بر دوش مي كشيد را فرو گذاشت و بعد از 63 سال بي قراري به آرامگاه قرار رسيدو به حق كه(فزت و رب الكعبه).

 

 

 

 

 

|+|
نوشته شده توسط غلامرضا معینی در یکشنبه بیست و سوم مهر 1385 و ساعت 1:3
عکسهای زیبا از طبیعت 
سلام به همه بازدیدکنندگان وبلاگ

امروز چند تا عکس گذاشتم که امیدوارم خوشتون بیاد.

|+|
نوشته شده توسط غلامرضا معینی در شنبه بیست و دوم مهر 1385 و ساعت 0:54
شب قدر 
سلام به همه بازدیدکنندگان وبلاگ

امشب مطالبی در باره شب قدر  میزارم امدوام که به دردتون بخوره.

                           ( شب قدر)

فضيلت شب قدر:

شب قدر شبي است كه قرآن به طور يكجا بر پيامبر نازل شد و همچنين شبي است كه درآن شب آسمان و زمين به هم پيوند مي خورد و ملائكه و روح در اين شب بر اهل زمين وارد مي شوند.

بر طبق آيات قرآن و روايات معتبر عظمت اين شب بسيار زياد است تا جائي كه در قرآن آمده است كه اين شب از هزار ماهعبادت كردن برتر است البته براي كسانيكه عظمت و بزرگي اين شب را درك كنند .

گفته شده است كه اعمال انسانها در اين شب عظيم بر امام عصر (عج) عرضه مي شود و ايشان در مورد انسانها و به اذن خداوند منان در مورد سرنوشت يكسال آينده آنها تصميم مي گيرند.

بار ها ديده ايم يا شنيده ايم كه در اين شب عظيم بسياري از بيماران شفا پيدا كرده اند ويا بسياري از گرفتاريهاي مردم به طرق مختلف حل شده است و بسياري از گره هاي بسته شده باز شده اند.

اعمال شب قدر:

1) غسل شب قدر كه بهتر از قبل از نماز مغرب باشد .

2)دو ركعت نماز كه در هر ركعت بعد از حمد هفت مرتبه سوره توحيد را بايد خواند و بعد از پايان نماز هفتاد مرتبه استغفرالله و اتوب اليه

3) قرآن بر سر گذاشتن و ده مرتبه ائمه اطهار را واسطه بخشش قرار دادن

4) احيا كردن (شب را تا صبح بيدار ماندن)

7( صد ركعت نماز خواندن كه بهتر است دو ركعت دو ركعت خوانده شود .

التماس دعا.

|+|
نوشته شده توسط غلامرضا معینی در پنجشنبه بیستم مهر 1385 و ساعت 23:20
لیوان قفل دار 
سلام به همه بازدید کنندگان وبلاگ

امروز یه مطلب عجیب و جالب می زارم امیدوارم خوشتون بیاد

                                          لیوان قفل دار

مناسب برای محل کار: لیوان دارای سوراخی است که باعث می شود
کسی نتواند از آن استفاده کند. فقط صاحب لیوان از کلید مخصوص خود
استفاده می کند تا سوراخ لیوان را ببندد و از قهوه اش لذت ببرد !!!


|+|
نوشته شده توسط غلامرضا معینی در چهارشنبه نوزدهم مهر 1385 و ساعت 1:11
ازبین بردن ویروس تروجان جدید 
سلام به همه بازدید کنندگان وبلاگ

                           روش از بین بردن ویروس جدید یاهو     

    

یکی از قوی ترین و شایعرین ویروس/تروجان هایی که اخیرآ در حال گسترش بین کاربران استفاده کننده از یاهو مسنجر می باشد ویروس "Exploit.JS.ADODB.Stream.e" است.

در صورتیکه کامپیوتر شما نیز به این ویروس آلوده شده باشد بدون آنکه متوجه شوید به لیست دوستانتان پیغامهایی مبنی بر بازدید از سایت nsl-school.org ارسال می شود. بدین ترتیب در صورت کلیک بر روی این لینکها دوستان شما نیز آلوده خواهند شد
.

هنوز مشخص نیست سازنده این ویروس چه کسی است و این احتمال داده می شود که ویروس مذکور به سرقت اطلاعات و رمز های شخصی افراد می پردازد. در صورتیکه شما و یا یکی از دوستانتان به این ویروس آلوده شده شده اید روش زیر مناسبترین گزینه برای از بین بردن آن است
:

پیام و لینک هایی که این ویروس ارسال می کند چیست ؟
!

در متن تمامی این پیغام ها لینکی به سایت Nsl-school.org داده شده است که در صورت کلیک کردن بر روی آن کامپیوتر شما آلوده می شود
.

در صورتیکه به ویروس آلوده شوید چه مشکلاتی پیش خواهد آمد ؟
!

1-
در ابتدا ویروس صفحه شخصی اینترنت اکسپلورر (Default IE Page) را به سایت nsl-school.org تغییر می دهد. در این صورت به هیچ طریق امکان عوض کردن آن وجود نخواهد داشت. بعد از هر باز باز کردن یک صفحه وب جدید، ویروس مجددآ خود را در سیستم شما کپی می کند
.

2-
گزینه های Task Manager و Reg Edit در کامپیوتر غیر فعال می شوند تا شخص نتواند از این طریق فعالیت ویروس را مشاهده و یا از بین ببرد
.

3-
فایل هایی با نامهای svhost.exe , svhost32.exe , internat.exe در کامپیوتر ایجاد می شوند. (برای اطمینان پوشه های windows و temp را بررسی کنید
.)

4-
ویروس بدون آنکه متوجه شوید پیغام هایی را به لیست دوستان شما (Yahoo Messenger ID List) ارسال می کند
.

چگونه ویروس را از کامپیوتر خود پاک کنیم ؟
!

1-
مرورگر اینترنت اکسپلورر را ببندید. از یاهو مسنجر خارج شوید. اتصال اینترنت را قطع کنید
.

2-
جهت فعال کردن Reg Edit دکمه های Start > Run را کلیک کنید و در کادر مربوطه عیناً عبارت زیر را وارد کنید. و در نهایت کلید Enetr را کلیک کنید
.

REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v DisableRegistryTools /t REG_DWORD /d 0 /f

3-
جهت فعال کردن Task Manager دکمه های Start > Run را کلیک کنید و در کادر مربوطه عیناً عبارت زیر را وارد کنید. و در نهایت کلید Enetr را کلیک کنید
.

REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v DisableTaskMgr /t REG_DWORD /d 0 /f

4-
اکنون نیاز به آن داریم که صفحه نخست مرورگر خود را به حالت قبل برگردانیم. دکمه های Start > Run را کلیک کنید و در کادر مربوطه عبارت Regedit را وارد کنید. و در نهایت کلید Enetr را کلیک کنید. میسر های زیر را با دقت پیدا نموده و در آنها وارد شوید اکنون تمام لینک هایی را که به سایت ویروس یعنی (nsl-school.org) وجود دارند تغییر داده و بجای آنها سایت مورد نظر خود مثلاً گوگل (google.com) را وارد کنید
.

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main

HKEY_ LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main

HKEY_USERS\Default\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main

5-
اکنون نیاز به آن داریم که فعالیت ویروس را متوقف کنیم. دکمه های Ctrl + Alt + Del را فشار دهید. در لیست برنامه های فعال تمامی فایل های svhost32.exe را یافته و آنها را End Task نمایید
.

6-
از طریق جستجو و یا وارد شدن به پوشه های Windows و temp فایل های svhost32.exe و svhost.exe را یافته و حذف نمایید
.

7-
مجددآ به قسمت Start menu > Run > Regedit باز گردید. از طریق جستجو به دنبال عبارت svhost بگردید و تمام موارد یافت شده را حذف نمایید
.

8-
کامپیوتر خود را ریست نمایید. امیدواریم دیگر خبری از این ویروس نباشد
.

دانلود: Y! Messenger Virus Remover (جدید!)

         

|+|
نوشته شده توسط غلامرضا معینی در سه شنبه هجدهم مهر 1385 و ساعت 1:36
جشن مهرگان 

سلام به همگی امروز روز 16 مهر ، روز جشن مهرگان که در گذشته پس از نوروز بزرگترین جشن ایرانی ها بوده، است. این روز رو به همه ایرانی های جهان تبریک می گم و در اینجا اطلاعاتی از این جشن بزرگ مردم ایران تقدیمتون می کنم.

جشن مهرگان

واژه مهر پيمان و دوستي معني مي‌دهد . در ايران باستان ، جشن مهرگان پس از نوروز داراي اهميت ويژه‌اي بود . دليل آن اين است كه هر دو آغاز فصل‌هاي سال را نويد مي‌دادند .

نوروز آغاز تابستان و مهرگان آغاز زمستان را به هر ماه مي‌آوردند زيرا در آن زمان سال به دو فصل تقسيم شده بود . فصل اول ، تابستان بود كه از جشن نوروز شروع مي‌شد و هفت ماه ادامه داشت . جشن مهرگان كه از روز مهر شروع مي‌شد تا شش روز پس از آن ادامه مي‌يافت و جشن شادي بر پا مي‌شد . انگيزه‌اي كه به پيدايش جشن مهرگان در تاريخ ايران نسبت مي‌دهند پيروزي ايرانيان بر ضحاك ستمگر ، به رهبري كاوه آهنگر است كه او را در بند آوردند و فريدون را به عنوان رهبر خود برگزيدند . اين جشن در روز 16 مهر ، روزي كه نام روز و ماه يكي بود جشن گرفته مي‌شد و مانند نوروز سه جنبه نجومي ( طبيعي ) ، تاريخي و ديني داشت .

از نظر نجومي ، مهرگان چند روز پس از اعتدال پاييزي جشن گرفته مي‌شد . ( اعتدال پاييزي اول مهر صورت مي‌گيرد ) . و جشن برداشت محصولات كشاورزي است .

از نظر تاريخي ، در اين روز نيروي داد و راستي به سركردگي كاوه آهنگر بر ارتش دروغ و ستمگري آژي دهاك ( ضحاك) پيروز شد و فريدون به شاهي رسيد . مبارزه راستي و دروغ ، داد و ستم در ايران ريشه ديني دارد و همه جشن‌هاي ملي هم به گونه‌اي اين مبارزه و پيروزي نهايي حق بر نا حق را نشان مي‌دهد . ولي ، در تاريخ مهرگان اين جنبه درخشندگي ويژه را دارد .

از نظر ديني ، در فرهنگ ايراني مهر يا ميترا به معناي فروغ خورشيد و مهر و دوستي است . همچنين مهر نگهبان پيمان و هشدار دهنده به پيمان شكنان است .

هم اكنون زرتشتيان در روز مهر از ماه مهر به آتشكده و نيايشگاه مي‌روند . با تهيه خوراك‌هاي سنتي از يكديگر پذيرايي مي‌كنند و با نيايش و برنامه‌هاي فرهنگي مانند سخنراني‌هاي ملي و آييني سرود ، شعر و دكلمه جشن مهرگان را با شادي بر پا مي‌دارند .

ر سالنماي زرتشتيان هر روز ماه، نامي دارد كه نام‌هاي دوازده ماه نيز در ميان آنها ديده مي‌شود و يكي شدن نام‌هاي روز و ماه جشن گرفته مي‌شده است. در ميان جشن‌هاي ماهيانه، دو جشن تيرگان و مهرگان مناسبتي حماسي و ملي دارند در مهرگان با افراشته شدن درفش كاوياني و خيزش ايرانيان به رهبري فريدون، 1000 سال ستم و بيداد ضحاك به پايان رسيد

در شاهنامه فردوسي مي‌خوانيم

فريدون چو شد بر جهان كامگار ندانست جز خويشتن شهريار

به روز خجسته سر مهر ماه به سر برنهاد آن كياني كلاه

كنون يادگارست از او ماه مهر به كوش و به رنج ايچ منماي چهر

پرستيدن مهرگان دين اوست تن‌آساني و خوردن آيين اوست

مهرگان و نوروز با واژگان تازي‌شده‌ي مهرجان و نيروز وارد زبان و قلمرو فرهنگي كشورهاي مسلمان عرب‌زبان گرديد و امروز در بسياري از اين كشورهاي آسيايي و آفريقايي واژه‌هاي مهرجان به مفهوم فستيوال و جشن كاربرد دارد که مهمترین نمونه آن فستیوال مهرجان دبی است.

ابوريحان در التفهيم می‌گويد:

«شانزدهم روزاست از مهرماه و نامش مهر و اندرين روز افريدون ظفر يافت بر بيوراسب جادو. آنک معروف است به ضحاک و به کوه دماوند بازداشت و روزها که سپس مهرگان است همه جشن‌اند، بر کردارِ آنچ از پسِ نوروز بود. و ششم آن مهرگان بود و رام روز نام دارد و بدين دانندش

در اين ميان حتي اگر از اسطوره‌ي كاوه آهنگر كه درفش دادخواهي و ستم‌ستيزي ايرانيان است چشم‌پوشي كنيم و پيوند مهرگان با ميترا و مهر را هم كه نشان از پيشينه‌ي اين جشن كهن دارد ناديده بگيريم، همزماني آغاز فصل برداشت كشاورزان با مهرگان ، بر مردمي‌بودن اين جشن كهن گواه است و از طرفي اينكه مهرگان آغاز اعتدال پاييزي را نويد مي‌دهد همانگونه كه نوروز پيام‌رسان اعتدال بهاري است، اين دو جشن كهن را همانند دو روي سكه‌ي فرهنگ ايران مي‌نماياند. باشد كه مهرگان را بيش از اين گرامي بداريم

در دوره های پیشین، برگزاری این جشن بزرگ قریب شش روز طول می کشیده است. یعنی از روز شانزدهم مهر ماه آغاز می شد و در روز بیست و یکم مهر پایان می یافت. روز آغاز جشن مهرگان را «مهرگان عامه» و روز آخر جشن را « مهرگان خاصه» می گفته اند. به گفته بيهقي تا پایان فرمانروایی غزنویان به شکلی رسمی و شکوهمند برگزار می شده است.

در اینجا هم چند عکس از این جشن  ایرانی در نقاط مختلف دنیا تقدیمتون می کنم.

|+|
نوشته شده توسط غلامرضا معینی در دوشنبه هفدهم مهر 1385 و ساعت 2:17
تبریک میلاد 
سلام به همه بازدیدکنندگان وبلاگ

فرخنده میلاد با سعادت سومین اختر تابناک امامت و ولایت کریم اهل البیت امام حسن مجتبی (ع) را به همه مسلمانان و به خصوص شیعیان جهان تبریک می گویم امید است که نظر عنایت ایشان شامل حال ما نیز بشود و روش زندگی ایشان الگوی زندگی ما قرار گیرد.

|+|
نوشته شده توسط غلامرضا معینی در دوشنبه هفدهم مهر 1385 و ساعت 0:34
چند بیت بیت شعر زیبا 
سلام به همه باز دیدکنندگان وبلاگ

امروز چند بیت شعر زیبا گذاشتم امیدوارم که حالشو ببرید در ضمن نظر یادتون نره

|+|
نوشته شده توسط غلامرضا معینی در جمعه چهاردهم مهر 1385 و ساعت 17:22
عکسهای زیبا از طبیعت 
سلام به همه بازدیدکنندگان وبلاگ

امروز براتون چند تا عکس زیبا از طبیعت میزارم امیدوارم حالشو ببرید در ضمن نظر یادتون نره

|+|
نوشته شده توسط غلامرضا معینی در پنجشنبه سیزدهم مهر 1385 و ساعت 0:45
افزایش سرعت اینترنت 
با عرض سلام خدمت بازدید کنندگان وبلاگ امروز میخوام یک روش جدید افزایش دادن سرعت اینترنتتون رو بنویسم که ۱۰۰٪ عملی

|+|
نوشته شده توسط غلامرضا معینی در سه شنبه یازدهم مهر 1385 و ساعت 23:59
مطالب علمی ماه رمضان 
آیا میدانید که روزه گرفتن با ایجاد تغییراتی که در متابولیسم بدن ایجاد می کند وبا افزایش دادن گلبولهای سفید موجود در خون  قدرت دفاعی بدن را ۱۰برابر افزایش می دهد

آیا میدانید که روزه گرفتن باعث ایجاد گلبولهای قرمز خون شده و سموم خطرناک بدن و همچنین کلسترول غیر مفید موجود در خون را کاهش می دهد

آیا میدانید که روزه گرفتن با از بین بردن چربیهای زائد بدن باعث تولید سلولهای جدید و فعال می شود

آیا میدانید که روزه گرفتن به خاطر مقاومت کردن انسان در برابر خواسته های نفس باعث بالا رفتن قدرت روحی انسان و زندگی در شرایط دشوار می شود

 

|+|
نوشته شده توسط غلامرضا معینی در سه شنبه یازدهم مهر 1385 و ساعت 1:23
چند کاریکاتور 
سلام به همه بازدیدکنندگان وبلاگ

امروز می خوام چند تا کاریکاتور باحال از سریال نرگس براتون بزارم امیدوارم که خوشتون بیاد

|+|
نوشته شده توسط غلامرضا معینی در یکشنبه نهم مهر 1385 و ساعت 23:5
چند بیت شعر 
        دمی با غم به سر بردن جهان یک سر نمی ارزد

                                   به می بفروش دلق ما کز این بهتر نمی ارزد   

به کوی می فروشانش به جامی بر نمی گیرند

                                    زهی سجاده تقوی که یک ساغر نمی ارزد

تو را آن به که روی خود زمشتاقان بپوشانی

                                      که شادی جهان گیری غم لشکر نمی ارزد

چو حافظ در قناعت کوش وزین دنیای دون بگذر                      

                                    که یک جو محنت دونان به صدمن زر نمی ارزد

|+|
نوشته شده توسط غلامرضا معینی در یکشنبه نهم مهر 1385 و ساعت 0:35
چند تا عکس زیبا 
سلام به همه بازدید کنندگان وبلاگ

امروز براتون چند تا عکس زیبا از طبیعت میزارم امیدوارم که خوشتون بیاداين هم يه جفت خيلي با حال

|+|
نوشته شده توسط غلامرضا معینی در جمعه هفتم مهر 1385 و ساعت 16:25
استفاده مفید از اینترنت 
یک  کفاش با سلیقه و مبتکر با استفاده از اینترنت و تلفن سفارش واکس می گیره  و به گفته خودش روزی ۷تا ۸هزار تومان هم کاسب میشه.
|+|
نوشته شده توسط غلامرضا معینی در جمعه هفتم مهر 1385 و ساعت 0:54
معرفی چند سایت توپ 
با سلام به همه بازدیدکنندگان وبلاگ امروز می خوام آدرس چند تا سایت توپ رو براتون بذارم که در خصوص نرم افزار

www.lord hacker.com

www.kamyabonline.com

 

|+|
نوشته شده توسط غلامرضا معینی در دوشنبه سوم مهر 1385 و ساعت 21:34
ماه رمضان 
با سلام به همه دوستان

فرا رسیدن ماه مبارک رمضان  ماه رحمت بی شاعبه خداوند بر بندگانش را به همه مسلمانان جهان تبریک می گویم امید است که بهره لازم و کافی را از این ماه عزیز ببریم

|+|
نوشته شده توسط غلامرضا معینی در دوشنبه سوم مهر 1385 و ساعت 21:26


rezamoeini

شما مي توانيد با وارد كردن ايميل خود در اين قسمت از به روز شدن اين وبلاگ با خبر شويد .

Powered by WebGozar

اين وبلاگ را به ليست علاقه مندي هاي خود اضافه كنيد !

پيغام مدير:رضا معيني : به شما كاربر گرامي سلام عرض مي كنم . اميدوارم در اين وبلاگ دقايقي خوبي را سپري كنيد . براي آگاهي از امكانات اين وبلاگ خواهشمندم كه تا آخر صفحه اين وبلاگ را مشاهده نماييد .

Google


در كل اينترنت
در اين سايت